Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

120. výročí značky Harley-Davidson

Harley-Davidson, 21.3.2023

EVROPSKÉ OSLAVA 120. VÝROČÍ SPOLEČNOSTI HARLEY-DAVIDSON® PROBĚHNE V ČERVNU V BUDAPEŠTI

Evropský festival ke 120. výročí značky Harley-Davidson se uskuteční od 22. do 25. června přímo v srdci Evropy, v maďarské Budapešti. Tato akce je evropským vrcholem celoročních oslav jedinečného 120letého dědictví značky Harley-Davidson a koná se necelý měsíc před slavnostními oslavami Homecoming v Milwaukee v americkém Wisconsinu, které proběhnou 13.-16. července 2023.  

Budapešťská akce nebude jen oslavou 120 let historie, ale také pohledem do budoucnosti. Během čtyř dnů budou v ulicích maďarského hlavního města vystaveny nejnovější motocykly Harley-Davidson a elektrické motocykly Livewire, které budou také k dispozici pro zkušební jízdy. Na tiskové konferenci, která se konala dnes 20. března na lodi při projížďce srdcem města po Dunaji, byla také oznámena šance vyhrát zbrusu nový motocykl Harley-Davidson Heritage Classic 114 v provedení 120th Anniversary Edition v hodnotě 26 807 eur. Tuto šanci mají všichni účastníci oslav. 

Festival se bude konat v novém parku Puskás Arény – domově maďarské fotbalové reprezentace – v areálu hlavního stadionu a jeho okolí a na široké třídě přímo před impozantním stadionem. Během čtyř dnů nabitých různými akcemi bude Harley-Davidson se svými partnery pořádat obrovské množství aktivit a zábavy. Vybere si každý, počínaje bezkonkurenční nabídkou živé hudby s účastí světových umělců, včetně Airbourne, Larkina Poea, legendy Deep Purple Glenna Hughese a mezinárodně uznávaných skupin Wolfmother a The Darkness. K dispozici je široká škála typů vstupenek, od čtyřdenních a VIP vstupenek až po jednodenní vstupenky či rodinnou nedělní nabídku. Fanouškům se představí více než 50 kapel, které během festivalu zahrají na šesti scénách v areálu. 

Festival ke 120. výročí Harley-Davidson bude také nezapomenutelnou oslavou všech aspektů motocyklové kultury - od široké škály příležitostí k ježdění, přes velkolepé moto show - kaskadérské kousky, freestyle motocross (FMX), trialové jízdy až po motocyklový glóbus! Velkolepá vnitřní expozice představí historické motocykly H-D, současné i budoucí, které tak ukážou 120 let historie na dvou kolech. 

Součástí festivalu bude také řada zábavních zón v parku Puskás Arény, jež nabídnou širokou škálu interaktivní zábavy, včetně Adrenalinového parku, Rodinného parku s aktivitami pro děti všech věkových kategorií, a také venkovního kina, kde se budou promítat filmy připomínající Harley-Davidson za posledních 120 let.  

K dispozici bude více než 80 stánků s jídlem a nápoji, včetně nejrůznějších pokrmů z celého světa i tradiční maďarské kuchyně. Přes 200 obchodníků a řada autorizovaných dealerství Harley-Davidson zpříjemní výběr při nákupech. 

Kromě přehlídky Professional Custom Bike Show, která se bude konat souběžně s výstavou nových motocyklů Harley-Davidson Expo, zveme jednotlivé majitele a zákazníky, aby se zapojili do tohoto jedinečného díla historie a přihlásili své vlastní customové motocykly v pátek 23. června v parku Puskás Arény. V sobotu 24. června vyrazí do ulic více než 7 000 účastníků na svých motocyklech v rámci spanilé jízdy Harley-Davidson. 

Jak říká Kolja Rebstock, viceprezident Harley-Davidson pro Evropu, Střední východ a Afriku: „Očekává se účast až 100 000 lidí, což je obrovská oslava motocyklové kultury, kterou pořádá značka s největším dědictvím. Po 120 letech zůstává Harley-Davidson nejikoničtější motocyklovou značkou na světě a mohu jen vřele doporučit Budapešť - jedno z nejkrásnějších evropských měst - na letošní červen jako cíl číslo jedna pro jezdce Harley-Davidson, členy Harley Owners Group, širší jezdeckou komunitu a fanoušky hudby či adrenalinu. Přijeďte za námi si užít svou životní jízdu!“

Rozsáhlá nabídka vstupenek v předprodeji na tuto jedinečnou událost je nyní v prodeji na webu www.hd120budapest.hu. Dostupné balíčky vstupenek zahrnují jak jednodenní, tak čtyřdenní festivalové varianty, a navíc Rally packy obsahující exkluzivní zboží oslav (k dispozici do konce dubna). Členové H.O.G. mají navíc aktuálně slevu na všechny běžné typy vstupenek. Na webových stránkách jsou rovněž uvedeny rady k možnostem ubytování, přičemž je vhodné, aby si zájemci ubytování zajistili co nejdříve, protože řada hotelů je již v termínu konání festivalu plně obsazena.

Připojte se v červnu k Harley-Davidson a zažijte oslavu, jaká nemá obdoby.